Patch notes - 25.04.2020

Aici vor fi postate actualizările ba chiar şi îmbunătăţirile actuale cât şi viitoare de pe server.
Închis

jucător

Patch notes - 25.04.2020

Mesaj de Jawwad »

Noile arme şi armuri au fost adăugate la crafting!
Pe lângă un design unic, aceastea oferă şi un mic avantaj!
Armele şi armurile vin cu un efect propriu!
Urmează să adăugăm şi Armurile/Armele de gheaţă(site)
Crafting-ul îl găsiţi la Seon-Pyeong
Imagine
Pentru a le crafta aveţi nevoie de:
- Armă/Armură Lună Roşie(pentru rasa dvs.);
- 5000x Punct Farm;
- 200x Upgrade Armă/Armură;
- 100x Voucher 1 MD.

Armurile oferă:
- 3K PV (500 pv în plus faţă de armurile lună roşie);
- în rest, la fel ca luna roşie.

Armele oferă:
- 32 HH (10hh în plus faţa de armele lună roşie);
- în rest, la fel ca luna roşie.

Imagine

Lista cu echipa jocului a fost schimbată!
Am adăugat o nouă listă cu echipa jocului, mult mai eficientă şi mai compactă, acum în listă veţi găsi decât membrii care sunt online pe joc! Cei offline nu vor mai apărea în listă.

Uriel în fiecare mapă
Am adăugat Uriel în fiecare mapă pentru a putea intra mai uşor la ox.

Listă cu emoji deasupra chat-ului
Am eliminat vechiul "sistem" cu emojiuri pe care l-am avut pe server şi am adăugat ceva mai simplu de utilizat, acum, când deschideţi chat-ul veţi observa o listă cu emojiuri.
Imagine
Acum nu mai trebuie să introduceţi dvs. codurile pentru emojiuri(ca la sistemul vechi <1>, <2>..s.a.m.d), doar faceţi click pe emoji şi aceasta se va încărca automat în chat.
Imagine
Lista cu emojiuri de pe tasta F5 a fost ştearsă.

Aspectul la inventar a fost schimbat
Am modificat puţin aspectul la inventar pentru a face loc noului sistem de feţe :D Mai multe detalii veţi avea mai jos.
Slot-ul pentru titluri a fost mutat în fereastra cu costume, frizuri, feţe şi efecte!
Imagine
1 = Noul slot pentru titluri.
2 = Slot-ul pentru frizuri.
3 = Noul slot pentru feţe.

Sistem de blocare a unui jucător
Am adăugat un nou sistem pe server pentru a bloca un jucător, când cineva vă enervează/supără pe server îl puteţi bloca şi uita complet de existenţa lui! După ce aţi blocat un jucător acesta nu va mai avea nicio interacţiune cu dvs.
Pentru a bloca un jucător apăsaţi pe Blochează din bară sau din şoaptă.
Imagine
Imagine
Imagine
Înainte de a bloca un jucător, va trebui să-l ştergeţi din lista de prieteni pentru că
Imagine
După ce aţi blocat un jucător nu veţi mai putea vorbi/negocia/barbut/zaruri cu aceasta, nu veţi mai putea să-i trimiteţi cerere de prietenie, să-l invitaţii în grupă sau în breaslă şi nici el pe dvs.
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Jucătorii blocaţi vă vor apărea în lista
Imagine
De altfel, puteţi debloca oricând pe cineva, apăsând pe Deblochează din bară sau din şoaptă.
Imagine
Imagine

Noul sistem de feţe personalizate
Foarte mulţi jucători îşi editau feţele la costumele personalizate pentru a arăta mai bine, ne-am gândit să vă mai scutim de chestia asta şi să vă adăugăm ceva mult mai benefic! Cu acest nou sistem, vă veţi putea personaliza faţa caracterului dvs. după bunul plac şi o veţi putea echipa pe oricum costum/armură!
Info: De acum înainte feţele la costumele personalizate nu se vor mai putea edita! Fiecare costum se va implementa cu faţa default. Singura metodă prin care veţi mai putea edita faţa va fi prin acest sistem.
Acest sistem vă permite să vă editaţi faţă în orice fel doriţi, nu se va mai aplica efectul de "oglindă", dacă doriţi un tatuaj pe o singură parte a feţei sau un ochi albastru şi unul verde, acum este posibil!!
Imagine

A fost adăugată o nouă protecţie pentru caracterele dvs. !
Informaţii despre PIN când faci un caracter nou.
De azi înainte, când vă creaţi un nou caracter vă va cere un cod PIN pe care trebuie să-l introduceţi de fiecare dată pentru a vă putea loga pe caracter.
Imagine
Informaţii despre PIN dacă ai deja un caracter creat.
Info: Pentru a intra pe caracter prima şi prima oară, introduceţi 000000 la PIN şi după accea vă setaţi propriul vostru cod pin!
Imagine
După accea, când veţi intra pe caracter vă va cere un cod pin nou!
Imagine
După ce aţi introdus noul cod pin, veţi primit un mesaj de confirmare.
Imagine
După asta, codul pin default (000000) nu va mai fi valabil, dacă greşiţi codul pin veţi fi deconectat de pe cont.
Imagine
Dacă doriţi să nu mai introduceţi codul pin de fiecare dată când vă logaţi pe caracter, îl puteţi salva, apăsând pe butonul Salvează PIN
Imagine
Imagine
Pentru a şterge salvarea codului pin aveţi un buton lângă numele caracterului.
Imagine
Imagine

Schimbarea codului PIN
Vă puteţi schimba codul PIN la Yee-Yoo
Imagine
Imagine
Imagine
Introduceţi vechiul cod PIN, iar după noul cod PIN.
Imagine
Dacă vă salvaţi codul pin, iar contul dvs. este spart, respectivul nu va putea intra la dvs. pe cont deoarece codul pin se salvezează în pc-ul dvs.
AVEŢI MARE GRIJĂ CÂND CINEVA VĂ ACCESEAZĂ PC-UL!!

Închis